Kevadtrendid sisekujunduses 2021

Kevadine suurpuhastus on tehtud ning taas on ruumi uuele ja ilusale! Viimase aastaga on kodu sisustamine muutunud tähtsamaks, kuna seal on oluliselt rohkem aega veedetud ja paljud peavad seal ka tööd tegema. See tähendab, et ruum peab vastama rohkematele nõudmistele.

Sisekujundaja Katariina Kalda on kokku pannud lühikese ülevaate hetke sisustustrendidest, mis annab ideid, kuidas oma kodu sel kevadel värskendada.

Skulptuurne mööbel ja aksessuaarid

Sirge joone ja lihtsa disainiga mööbel nagu diivan Don, on aegumatu klassika, millele võid alati kindel olla. Kui aga soovid oma elamist värskendada uute tuultega, siis tasub välja valida mõni ekstsentrilisem ja kurvilisem mööbliese või aksessuaar. Iga selline ese on omamoodi kõnekas ja mõjub justkui skulptuurina. Selliseid esemeid ei pea ruumis palju olema – juba üks efektne tugitool või laud võib olla piisavalt silmapaistev.

Voolujoonelised vormid rõhutavad õdusust ja toimivad eriti hästi ebatraditsioonilise põrandaplaani puhul. Kui sa mööblit valides väldid teravaid nurkasid, siis saad hästi paigutada seda ka ruumi keskele, seintest eemale.


Keskkonnateadlikkus

Inimesed on muutunud aina rohkem keskkonnateadlikuks ja arvestavad ka oma ostusid tehes aina enam sellega, et toode oleks valmistatud nii, et sel oleks võimalikult vähe kahjulikke kõrvalmõjusid loodusele. See muudatus on alguse saanud toitumisest, seejärel mõjutas rõivastust ja nüüd on see oluline aspekt ka mööbli valikul ja kodu sisustamisel.

Meie Softrendis usume põhimõttesse „Osta vähem, aga paremaid asju“. Seetõttu valmivad kõik meie tooted tellimuse peale – nii ei kuluta me ressursse, et toota asju, mis lõpuks jäävad lattu seisma. Suure tootevaliku ja võimalikult soodsa hinna asemel panustame kvaliteeti ja kestvusesse.

Et võimalikult palju materjali ära kasutada, siis kangajääkidest saavad dekoratiivpadjad ning porolooni jääkidest valmistab meie koostööpartner padjasisusid. Samuti kasutame mööbli transpordiks korduvkasutatavaid pakendeid.

Ruumi paindlikkus ja mitmekülgsus

Viimane aasta on paljud inimesed sundinud kodus töötama. Sellel on nii positiivseid kui ka negatiivseid külgi, ent sisekujunduse osas eeldab see mõningaid ümberkorraldusi. Me puhkame kodus ja töötame kodus. Sellest tulenevalt vajame paindlikku ruumi ning sisustust, mis võimaldaks teha hästi mõlemat.

Kui sa plaanid ka edaspidi kodus töötamist vähemalt osaliselt jätkata, siis efektiivse töötegemise jaoks tasub sisse seada kompaktne kodukontori nurk. Nii on sul kindel koht, kus tööasju ajada ning õhtul diivanil filmi vaadates ei tule töömured nii kergesti kummitama.


Erinevate tekstuuride segamine

Tekstuur on sisekujunduses oluline märksõna, sest erinevate materjalide kasutamine annab ruumile erineva ilme. Näiteks samet diivani peal tekitab pehmema tunde võrreldes mõne õhema ja tasapinnalisema materjaliga. Samamoodi toob puit ruumi soojust.

Erinevate materjalide kasutamine ja kombineerimine lisab ruumile kihilisust, sügavust ja soojust. See aitab muuta interjööri dünaamilisemaks ja hubasemaks. Narmastega pleedid, punutised ja pikakarvalisemad vaibad aitavad jällegi toas luua boheemlaslikumat muljet.


Investeerimine väliruumi

Värskes õhus viibimine kosutab keha ja vaimu. Kevadel on alati sisekujunduses teemaks, kuidas sisustada terrassi ja valida välimööblit. Kui sa ei taha iga hooaeg uut terrassimööblit osta, siis tasub välimööblisse investeerida. Aiamööbli vastupidavus oleneb väga palju sellest, mis materjale seal on kasutatud – puitmööbel peab olema õige töötlusega, tekstiilid vetthülgavad ja kergesti puhastatavad, aiadiivanite padjad ilmastikule vastupidavad jne.

Välimööbli valimisel tasub eelistada spetsiaalseid ilmastikukindlaid materjale, sest need on tugevamad, kulumiskindlamad ja hülgavad vett paremini kui soodsamad alternatiivid. Tänu kvaliteetsetele materjalidele on selline välimööbel kasutuskõlblik ja kena mitmeid aastaid.


Värvid

Värvitoonidest on hetkel trendikad sügavpunased ja roostekarva toonid. Päikeseloojangust ja kõrbemaastikust inspireeritud maalähedased toonid lisavad interjööri soojust, hubasust ja isikupära. Hall on turvaline ja mõne aja pärast igav, ent julgemad toonid on inspireerivamad ja aitavad elavamat ruumi kujundada. Värvide osas tasub ruumis leida tasakaal neutraalsete hallide ja beežide ning julgemate toonide vahel. Sageli piisab vaid ühest-kahest värvilisemast esemest, et elutoale täiesti uus hingamine anda.

Kõige lihtsam on värve interjööri tuua aksessuaaridega, kuid et see ruumis toimiks, siis tasub valitud tooni kasutada ka ühel suuremal pinnal, olgu selleks näiteks diivan, vaip või tugitool. Magamistoas jällegi on kõige suurem mõju voodipesul ja voodikattel.


Vaata kõiki artikleid