Suvehoojaks valmis: Välimööbli valimise ABC

Hästi sisustatud terrass peab olema mugav ja funktsionaalne. Ilusate, soojade ilmade korral on see parim koht, kus suure laua ümber pere ja sõpradega õhtusööki nautida. Pehmete diivanite ja tugitoolidega sisustatult saab see peagi elutoa asemel kõige populaarsemaks kohaks majas. Õige mööbliga sisustatult saavad isegi kõige väiksemad rõdud kutsuvaks kohaks. Läbimõeldud planeerimine ja õige mööblivalik teevad sinu hoovist uue lemmikkoha puhkamiseks, söömiseks ja külaliste kostitamiseks.

1. Kaardista oma vajadused ja võimalused

Alusta terrassi sisustamist sellest, et sa mõtled läbi, milliseid funktsioone see ruum peaks täitma. Näiteks, kas sul on plaanis seal pidada mõned suvised sünnipäevad, sageli külalisi õhtusöökidega kostitada või soovid sa sellest kujundada pigem mõnusate pehmete diivanitega puhkenurga, kus lõõgastuda ja päikest nautida.

Selline tegevuste kaardistamine aitab sul mõista, millist mööblit ja kui mitu istekohta sul on vaja, et saaksid meeldivat ja muretult seal kõik ilusad ilmad seal veeta. Kui sa oled suur õhtusöökide korraldaja, siis korralik söögilaud on kindlasti vajalik. Kui sa unistad sellest, et sul oleks aias vaikne ja hubane nurgake, kus rahulikult raamatut lugeda, siis piisab diivanist ja tugitoolist, et sa seal end hästi tunneksid.

Oluline on siinkohal mõelda ka praktilistele kaalutlustele – kui palju mööblit terrassile või rõdule mahub, kui suur on sisustamiseks mõeldud eelarve ning kuidas talveperioodil aiamööblit hoiustada.

2. Vali mugav ja kutsuv mööbel

Lähene terrassi sisustamisele nagu sa teeksid seda iga teise toa puhul. See on suveperioodil justkui siseruumide laiendus, mis peaks visuaalselt kogu ülejäänud interjööriga haakuma. Sina ja su lähedased naudivad terrassil veedetud aega kindlasti rohkem, kui sealne mööbel on kutsuv ja mugav – pehmed padjad, igaks juhuks mõned pleedid käeulatuses, laternad ja taimed, mis loovad hubasema õhustiku. Vajadusel päikesevarjud, kui päike liiga kuumaks läheb.

Ethimo välimööbel võlub oma aegumatu disaini, mugavuse ja väljapaistva kvaliteediga.  Nende eri disainiga mööblikomplektid aitavad sul luua endale sobiva stiiliga terrassi. Ethimo disainmööbel on kaasaegne klassika, mis moest ei lähe.
AYTM’i kollektsioonist leiad sa lisaks söögilaudadele ja –toolidele ka mitmed väiksemad tooted, millega oma terrassile värvi tuua. Näiteks mõnusas sügavas toonis abilauad, suured laternad ja lillepotid, mis aitavad sul kujundada oma terrassist täisväärtusliku eluruumi. AYTM välikollektsiooni tooted on kaunites pooltoonides, mis murravad välja traditsioonidest ja ühetaolisusest.

3. Vali kergesti hooldatav mööbel

Eelista kindlasti kergesti hooldatavat välimööblit. Nii on sul rohkem aega ilusate ilmade nautimiseks ja aiamööbel peab vastu mitmeid aastaid, mitte vaid ühe hooaja. Materjalidest tasub eelistada roostevaba terast, tiigipuud, ilmastikukindlaid kangaid ja punutisi, mis elavad üle kõik, mis suvel taevast alla võib sadada. Regulaarse kerge puhastusega peavad nendest materjalidest mööbliesemed vastu kümneid kauneid aastaid.

Ethimo on spetsialiseerunud välimööbli disainile ja tootmisele ning nende kollektsioonist leiab vaid välitingimustesse sobivad materjalid. Näiteks kõik kasutatud kangad ja köied on valitud spetsiaalselt välitingimustes kasutamiseks. Nii peavad need vastu UV-kiirgusele ja on pika elueaga. Õige töötlus kaitseb kangaid mustuse eest ja teeb puhastamise lihtsaks. Spetsiaalne PVC kiht teeb kanga 100% veekindlaks.

4. Investeeri kvaliteeti

Välimööbli puhul annab hind hea indikatsiooni selle kvaliteedist. Plastikust ja muust odavast materjalist mööbel võib poeriiulil kena välja näha, kuid üks hooaeg päikese käes ning värvid tuhmuvad ja materjal muutub hapraks. Samuti teeb terrassil ilusa ilma nautimise tüütuks, kui diivanipadjad kergesti maha libisevad ja neid tihti kohendama pead, kui nad kergesti mustaks lähevad, raskesti puhastatavad on või vihma tõttu läbi vettivad.

Ilmastikukindlad kangad ja padjasisud on küll kallimad, kuid tänu oma mugavusele ja vastupidavusele on need siiski oma hinda väärt. Spetsiaalsed ilmastikukindlad materjalid on tugevamad, kulumiskindlamad ja hülgavad vett paremini kui soodsamad alternatiivid. Tänu kvaliteetsetele materjalidele on selline välimööbel kasutuskõlblik ja kena mitmeid aastaid.

5. Vali mitmekülgne mööbel

Tasub valida kauni disainiga mööbel, mida saad suvehooaja lõppedes kasutada oma sauna eesruumis või klaasitud verandal. Nii saad välimööblist rõõmu tunda aastaringselt. Näiteks korvtool koos mõne värvilise padjaga on talvel elutoas hubane ja veidi boheemlaslik detail. Sauna eesruumi sobiva mööbli leidmisega on sageli raskusi, kuid kõik, mis on mugav ja vastupidav välitingimustes, sobib suurepäraselt ka niiskemates siseruumides kasutamiseks.

Tutvu Softrendi välimööbli kollektsiooniga >

Soovitame!

Vaata kõiki artikleid