3 põlvkonda mööblitootmise traditsioone

Meie perekonna mööblitootmise traditsioonid ulatuvad tagasi kolm põlvkonda. Emapoolne vanaisa Arnold töötas Pärnus puidutöötlemiskombinaadis Viisnurk ja valmistas Tammistes oma puukuuris endale koju ja suvilasse ise mööblit.

Karmist toormaterjalist võlus vanaisa välja nii kaunid tugitoolid kui ka lastele mänguasjad, mis on alles tänaseni. „Meie jaoks oli väga põnev vaadata teda toimetamas. Pikkisilmi ootasime, millal ta töölt koju tuleb ja ära sööb, et saaksime temaga puukuuri kaasa minna,“ meenutab Arnoldi lapselaps, Softrendi tegevjuht Joonatan.

Isa Aldo alustas 90ndatel Soomest mööbli toomisega Eestisse ja selle müümisega Tallinna Kaubamajas. Teenitud rahaga oli unistus ehitada oma tehas, kus esialgu toodeti 90ndatel väga populaarset toodet – vesivoodit. „Ei olnud raha ega ressursse, kuid oli julgus, pealehakkamine ja usk, et on võimalik ise teha ja ilusaimaid kui Soomest sai. Ning kohe päris otsast lõpuni ise – metsast puude langetamisest kuni diivani viimiseni kliendile koju,“ põhjendab Aldo, millest tekkis soov alustada pehme mööbli tootmisega.

Hinnatud kvaliteet ja käsitöö

Kogemus ja kliendid on suuremad õpetajad. Allhange nõudlikule Rootsi kliendile õpetas juba ettevõtte algusaastatel selgeks põhjamaise disaini kvaliteedistandardid, millest peetakse kinni tänaseni. Tagantjärgi vaadates valmistatakse lausa mõttetult hästi tehtud mööblit: hiljuti üks perekonnatuttav lausa kurtis, et ostis 20 aastat tagasi diivani ja sellel pole ikka veel midagi viga, kuid lihtsalt hakkab ära tüütama ja tahaks uut.

Kodumaine tootmine

Siiamaani valmistavad meie mööblit käsitööna 35 meistrit meie enda tehases Tallinna külje all Väänas ning seda traditsiooni tahame hoida.

Ajatu ja jätkusuutlik disain

Teine oluline etapp ettevõtte arengus algas 2005. aastal, kui avati Rävala pst-l salong, ning toodeti tellimusmööblit kliendi soovide ja mõõtude järgi. Selle käigus kujunes arusaam õigest diivanist ning mõned aastat hiljem alustasime oma kollektsiooni väljaarendamisega.
2007. aastal tuli välja diivan Newman, mis tänaseni on meie kõige populaarsem diivan.

Disainerid

Meie disainikeelt on viimastel aastatel mõjutanud disainer Argo Tamm, kelle missiooniks on luua ajatu välimuse ning vastupidava ja kestva tehnilise disainiga tooted, mis ka kümne aasta päraks oleks silmale ilusad.

Teeme ka koostööd kogenud disaineritega, kes oskavad arvestada nii kliendi vajadusi kui ka tulevikutrende ning kes hindavad sarnaselt meile kvaliteeti ja kestvust.

Hea disain igapäevastes asjades 

Me usume, et disain peab olema kättesaadav kõigile ning kõige olulisem on see just argistel hetkedel – ärkamine mugavas voodis, lemmiktass hommikukohvi jaoks, lähedastega veedetud hetked söögilaua ääres, mõnusad puhkehetked diivanil koos inspireeriva raamatuga. Seetõttu leiab meie salongist ka kõvamööblit ja muid sisustustooteid, mis aitavad igapäevaelu meeldivamaks muuta.

Hea on olla

Meie sooviks on aidata luua kodu, kus hea on olla. Kodu, mille ilu rõõmustab südant ja mille mugavus paitab hinge. Kodu, mis algab Sinust ja vastab Sinu elustiilile.

Intuit by Softrend

Hea nii kodus kui kontoris. Suur edasiminek algas aastal 2018, kui koostöös Iseasi disainerite Pent Talveti ja Martin Pärnaga lõime ühiskondliku ruumi kontseptsiooni ja kollektsiooni ning alustasime aktiivselt selle eksporti.

Avalikku ruumi ja kontorisse sobiv mööbel toetab uusi ja uuenduslikke tööviise ning tänu akustilistele omadustele ja disainile aitab keskenduda kõige olulisemale.