Vildi võlu

Diivanilaud Kuubik, valikus erinevad mõõdud ja värvid – Softrend mööblipood

Vilt on äärmiselt universaalne ja kvaliteetne tekstiil, mis vääriks palju enam kasutust.Vilti saab vanutades, kihte tihendades ning kokku pressides valmistada nii looduslikust kui ka sünteetilisest kiust.

Vilti on võimalik teha näiteks kraasitud villast, bambusest, aga ka plastikust ja teistest sünteetilistest materjalidest, lisaks on võimalik kombineerida looduslikku kiudu kunstliku materjaliga.

Vildi kasutusalad

Vilt on ajalooliselt olnud üks rändrahvaste lemmikmaterjale. Mõnikord tekkis see lausa iseenesest mõne materjali pikaajalisel hõõrdumisel rännaku jooksul, sagedamini tehti sellest materjalist teadlikult eriti sooje ja vastupidavaid vaipu, tekke ja telke. 21. sajandi disainil pole piire – kõik materjalid ja nende klassikaline kasutusvaldkond pööratakse tagurpidi ning mõeldakse julgelt, silmapaistvalt ja uuenduslikult.

Vildist on võimalik teha nii toole ja patju kui ka katta lambikupleid, seinu ning lagesid. Hollandi arhitektuuribüroo kattis kohaliku agentuuri laed, seinad ja lambikuplid klassikalise helehalli vildiga, lõpptulemus nägi välja šikk ning väljapeetud. Hispaania disainer Patricia Urquiola disainis puidust jalgadega sügavad, retrolikud tugitoolid, mille põhimaterjaliks oli kasutatud tugevdatud vilti. Ka luksusdisainerid on pilgu pööranud vildi minimalistliku ja kargelt rafineeritud stiili poole – Viktor&Rolfi esimene esindusbutiik Pariisis on üleni kaetud halli vildiga.

Vildi hooldamine

Vildi puhul on üheks suureks plussiks selle ülimalt kerge hooldamine. Pleki saab maha pühkida niiske lapiga kergelt hõõrudes. Tolmu, purud ning loomakarvad eemaldab sellelt hõlpsalt aga tolmuimejaga. Softrendi viltkattega diivanite hoolduseks piisab eelnevalt mainitust – seega soovitame neid igale tubase neljajalgse omanikule või inimesele, kes soovib diivanil võimalikult kaua lasta uuena paista.

Teiseks oluliseks plussiks on vildi vastupidavus ja krobeline ning kergelt rustikaalne tekstuur, mis ei lase plekkidel ega laikudel silma paista. Päikeseliste kodude omanikud ei pea kartma seda, et vilt tuhmuks ja kaotaks oma värvi ka kõige tugevama suvepäikese käes.

Võrreldes naha ja teiste tekstiilidega on viltkattega mööbliese avastamata pärl, mille soetamist tasuks kindlasti kaaluda. Lisaks muule peetakse vilti eriti ökoloogiliseks materjaliks! Softrendi laiast kattematerjalide valikust on võimalik leida erinevaid vilttekstiile, mille seast aitavad meie kogenud müügispetsialistid just teile sobiliku leida.

Vaata kõiki artikleid