Väikese ruumi sisustusnipid

Väikesed, kompaktsed kodud on taas moes. Aga kuidas sisustada väike kodu nõnda, et kõik vajalik oleks mahutatud ja samas säiliks mugavus, privaatsus ja praktilisus kõikide pereliikmete jaoks?

Siin on sisekujundaja Katariina Kalda 6 lihtsat nõuannet, mida silmas pidada väikese kodu sisustamisel:

1) Prakitiline ja multifunktsionaalne mööbel

Iga mööblieseme paigutus ja kasutusfunktsioon võiks olla läbimõeldud. Veel parem kui ühte mööblitükki annab kasutada mitmeti. Näiteks vali nurgadiivani asemel sirge diivan ja lisa sinna juurde tumba, mida saab hõlpsalt liigutada vastavalt vajadusele ja kasutada ka kohvilaua asemel. Kasuta võimalusel panipaigaga mööbliesemeid.

Softrendi valikust soovitame näiteks Opera voodit mahuka pesukastiga, pikendatavat söögilauda Rodo, kergesti liigutatavaid abilaudasid ja Kuubiku seeria diivanilaudasid, mida on võimalik üksteise peale asetada. Väikesed abitumbad võivad näiteks vabalt asendada suuremõõdulist ja rasket tumbat, mis diivaniga komplektis. Tumba on ideaalne võimalus lisada interjööri aktsentvärvi!


2) Õhulisus mööbli disainis

Suuremad mööbliesemed on funktsionaalne lahendada sisseehitatud mööbli näol. Eraldiseisvate mööbliesemete puhul eelista õhulist ja „läbipaistvat“ disaini. Näiteks kõrgetel jalgadel diivanit või kummutit,  seinakinnitusega TV-alust. Nõnda tundub ruum avaram.

Softrendi valikust soovitame näiteks kergelt ja õhuliselt mõjuvaid Kuubik riiuleid, Salu kummuteid ja kõrgetel jalgadel minimalistliku Abbott diivanit.


3) Muuda ruum avaramaks peeglite abil

Peegel duubeldab aknaid ja valgust ning muudab ruumid petlikult suuremaks ja õhulisemaks.
Softrendis on lai valik erineva kuju ja mõõduga peegleid. Põnevama lahenduse loomiseks saab valida ka lausa erinevat värvi klaasiga peegleid.

4) Kasuta väikese ruumi siseviimistluses heledaid toone

Värvi lisa pigem aksessuaaridega. Eelista klaasi ja metalli, mis annab läbipaistvust, õhulisust ja pakub valgusmänge

5) Väikeses ruumis on eriti oluline läbimõedud valgustus

Väldi laia kupliga põranda- ja lauavalgusteid, mis võtavad tarbetult palju ruumi. Eelista seinavalgusteid või kitsaid põrandalampe. Laevalgusti puhul mõtle läbi, kas soovid seda olulise aksessuaarina rõhutada või pigem jätta tahaplaanile. Väikeses ruumis mõjuvad suure formaadiga laevalgustid tihti raskepäraselt. Eelista pigem õhulist disaini, mis lubab jätta valgusti kõrgemale.
Söögilaua kohal oleva rippvalgusti puhul pea kindlasti silmas laua mõõte, et need oleksid omavahel õiges proportsioonis.

Softrendi valikust soovitame Luceo sarja valgusteid, mis täidavad hästi väiksema ruumi kujundusnõudeid.

6) Lisa värvi ja mustreid soovi korral dekoratiivpatjadega

Väikeses ruumis nõuab julgust mustrite ja värvidega katsetamine suurtel pindadel nagu on kardinad, diivan või vaip. Diivani dekoratiivpatjade vahetamine on aga oluliselt lihtsam ja odavam protsess. Muuda neid kasvõi iga hooaja alguses!

Vaata kõiki artikleid