Vaata videot: Kuidas valida diivanile õige kangas?

Kui diivani mudel on välja valitud, siis järgmine samm on kanga valik. Softrendi sisekujundaja Katariina Kalda annab nõu, kuidas suurest valikust leida oma diivanile sobiv kangas.

Esimese asjana soovib sisekujundaja kummutada müüti justkui oleks vaid 100 000 Martindale’i kulumiskindlusega kangas õige asi. „Kodukasutuseks sobib ka kangas, mille Martindale’i väärtus on 30 000. Softrendi salongi valikus on kõik diivanile sobivad kangad. Mõni kangas lihtsalt sobib paremini mõnele kindlale mudelile. Näiteks mida peenema ja õhulisema joonega on diivan, seda peenem kangas sellele ka peale sobib, kuna see toob diivani disaini paremini esile,“ ütleb Katariina.

Enam ei pea sisekujundaja sõnul muretsema ka selle pärast, et kodus ei saa praktilistel põhjustel olla hele diivan. „Tänapäeval on olemas sellise töötlusega kangad, mis võimaldavad puhta veega nii veini-, kohvi- kui ka muid plekke maha pesta. Softrendi valikus on esindatud kangabränd AquaClean, mille kangad on just selliste omadustega.“

Sageli tekitab küsimusi ka see, kas eelistada naturaalseid või sünteetilisi kangaid. Tänapäeva sünteetika on jõudnud sellisele tasemele, et tihtipeale on seda raske eristada villast või puuvillast. Aga mis on siis parem? „Naturaalne materjal on muidugi looduslik, vaba kemikaalidest, kuid samas nõuab see rohkem hooldust. See ei ole nii kulumis- ja pleekimiskindel kui sünteetiline materjal ja peab arvestama, et diivanikattena on sellel tõenäoliselt lühem eluiga kui sünteetilisel kangal. Sünteetilise materjali eeliseks on just kulumis- ja pleekimiskindlus, seda on lihtsam puhastada, kuid võib esineda staatilist elektrit.“

Ka koduloomadega perede peale on kangatootjad aina rohkem mõtlema hakanud. Näiteks on valikusse jõudnud nn kassikindlad kangad ja samuti on loomadega elutubadesse sobivad kõik muud kergesti puhastatavad diivanikangad.

Softrendi suure kangavalikuga saad tutvuda kõigis meie salongides.
Vaata Softrendi majakangastekollektsiooni siit >

Vaata lisaks
Kuidas leida õige diivan >
Kuidas sisustada stiilset elutuba >
Kuidas sisustada hubane magamistuba >

 

Vaata kõiki artikleid