Privaatsed tööjaamad loovad hädavajaliku koha keskendumiseks

Avatud planeeringuga kontor on kaasaegse töökoha standardKui see alguses oli revolutsiooniline ja trendikas, siis tegelik kogemus ei ole just kiita – avatud planeeringuga kontoris esineb mitmeid segajaid, mis päeva lõpuks vähendavad oluliselt produktiivsust. Töötajate rahulolematus on aina kasvanud ning me oleme jõudnud punkti, kus me peame leidma uusi lahendusi, kuidas saaks toetada erinevaid tööviise.  

Tõsiasi on, et inimestel on avatud kontoris raske leida vaikset kohta. Gensleri läbiviidud uuring leidis, et lausa 77% kontoritöötajatest tunnevad tööpäeva jooksul puudust vaikusest

Mis juhtub, kui töötajad ei saa keskenduda?

01/ Töötempo aeglustub ja produktiivsus väheneb

ROOM’i uuringust tuleb välja, et 33% töötajatest ütleb, et segajad, lärm ja üldine sensoorne ülekoormus aeglustab nende töötempot.  

Haworth’i uuringu järgi kaotavad inimesed 28% oma produktiivsest ajast erinevate segavate faktorite tõttu. Peale segamist võib minna umbes 20 minutit, et fookus täielikult tagasi saada, mis tähendab, et ettevõte kaotab töötaja kohta 86 minutit päevas vaid heliliste segajate tõttu. 

03/ Tööd tuleb teha kontorist eemal

95% inimestest ütleb, et omaette töötamine on nende jaoks oluline, kuid ainult 41% ütleb, et nad saavad seda teha. 31% peab kontorist eemal tööd tegema, et asjad tehtud saaks (Steelcase). 

Lahendus: privaatsed tööjaamad

Privaatne tööjaam annab töötajale vabaduse ja võimaluse kontori müra seest kõrvale astuda, juhul kui tal on vaja tegeleda mõne keskendumist nõudva ülesandega. See on piisavalt ruumikas, et seal mahub mugavalt töötama sülearvutiga. Tänu mürasummutavatele vaheseintele saab seal nautida helilist ja visuaalset privaatsust, ilma et oleksid ümbritsevast keskkonnast täiesti eraldatud.

  • Privaatne: tööjaamade seinad on piisavalt kõrged, et pakkuda privaatsust ja hubast nurka keskendumiseks.
  • Heli summutav: tööjaamade seinad on polsterdatud ja kaetud villase kangaga, millel on head helisummutavad omadused. Üks tööjaam (näiteks August 2S /H1) summutab sama palju heli kui 7-9 akustilist seinapaneeli mõõtudega 600x600x50mm.
  • Mugav: meil on pikaajaline kogemus diivanite tootmisel ja meie eesmärk on töökeskkonnas samasugust mugavust pakkuda. Tööjaamad on piisavalt mugavad, et seal veeta kas või terve tööpäev.
  • Kompaktne: tööjaamad on sobivate mõõtudega, et selle saab kergesti paigutada olemasolevasse avatud kontorisse näiteks kahe tavalise töölaua asemel.

Sobivad tooted