Softrendis nüüd hõrgutav Eesti vaibadisain

Softrendi vaibavalikut täiendavad nüüd oma erksavärvilise karismaga Eesti disainistuudio MIURIO kollektsiooni kuuluvad käsitöövaibad MONDRIAN ja KNITTED MOSAIC, mille autoriks on oma mustrite poolest silmapaistev Eesti tekstiilidisainer Rita Assor.

Softrendi sisekujundaja Katariina Kalda sõnul toovad Rita Assori käsitöövaibad Softrendi vaibavalikusse kauaoodatud ja julge disainiga lisa. “Rita käekiri tekstiilikunstis on justkui värske tuulepuhang ennekõike minimalismi ja konservatiivsust armastaval Eesti disainimaastikul. Miurio vaipade näol on hea võimalus ühendada kunst ja praktiline sisustustoode. Eestis ei ole väga levinud kalli kunsti soetamine, kuid vaipa vajab üldjuhul iga interjöör. Miks mitte siis siduda need kaks asja ja muuta oma kodu tõeliselt kordumatuks ja omanäoliseks. Vaip võib vabalt olla ruumi fookuspunkt ja lisada parajal määral mustrit ning värvi neutraalsete toonide vahele. Samas on vaip ka heaks lähtepunktiks kogu sisekujunduskontseptsiooni loomisel. Soovime oma headele klientidele inspireerivate sisustuslahenduste leidmisel jätkuvalt toeks olla ning on tõesti rõõm, et maitsekas valik meie Softrendi kvaliteetsete diivanite ja tugitoolide kõrval üha täieneb.”

Kahe erineva mustriga käsitöövaibad on saadaval alates naturaalsetest maatoonidest lõpetades roheliste ja siniste looduse värvipalettidega. Kokku viis erinevat värvikombinatsiooni. Vaibad on saadaval eri suurustes ning on valmistatud Uus-Meremaa kõrgekvaliteetsest meriinovillast ja viskoosist.

MONDRIAN villavaip on austusavaldus tuntud Hollandi maalikunstnikule ja abstraktse kunsti viljelejale Piet Mondrianile. Jäljendades kunstnikule omast käekirja on vaibas kasutatud kontrastset ja mängulist mosaiikmustrit, mille karakter sai viimase lihvi Eesti disainer Rita Assor käe all.

KNITTED MOSAIC vaibakavand on juba leidnud laialdast populaarsust klientide hulgas tänu oma voolujoonelisele kaasaegsele disainile. Vaipa toodetakse Tiibeti käsitsi sõlmitud tehnikas ning selle koostiseks on kõrgekvaliteetne Uus-Meremaa meriinovill ja viskoos. Vaipa kaunistab luksuslik läige, mis tänu ruumi valgustusele võib vastu kumada erivärvilisena olenevalt vaatenurgast.

Kümme aastat tagasi unistusest sündinud MIURIO disainistuudio, mille eesotsas tegutseb mustridisainer Rita Assor, tegeleb siidi- ja villaste sallide ning sisustustoodete disainiga. Stuudio asutajaks on julge ja ettevõtlik naine, kes otsustas vahetada karjääri panganduses disaini (ja fotograafia) valdkonna vastu. Tänaseks on Rita lõpetanud EKA tekstiilidisaini magistriõpingud ning täiendanud oma teadmisi sisekujunduse alal. Ta on alates 2017. aastast Eesti Disainerite Liidu Liige ning Tallinna Loomeinkubaatori vilistlane.

Huvi vaipade disainimise vastu tekkis naisel viis aastat tagasi, kui teda kutsuti koos teiste tuntud kunstnike, sisearhitektide ja tekstiilidisaineritega osalema esimeses Eesti vaibadisainide kataloogis “250 uut Eesti vaibadisaini” (TEKERO). Sellest koostööprojektist on sündinud näiteks Endoveri TORN maja koridorivaibad, Eesti saadiku Helsingi residentsi vaibad ning lisaks mitmed eraprojektid.

Softrendi Facebooki lehe jälgija on Ritaga põgusalt tutvust teinud läbi mustrite inspiratsiooniõhtu live-i, mis toimus Softrendi Pirita salongis 2021. aasta septembris.

Vaiba näidiseid saab kogu oma eheduses näha Softrendi Tondi salongis, Tallinnas (Pärnu mnt 139c) ning Softrendi veebipoes.

Miurio vaibad SoftrendisVaata kõiki artikleid