Sisustustrendidest 2022 kevadel  

Õhus on marjaküllaste ja šokolaadipruunide toonidega kevadet!

Sel aastal tuleb kevad tõesti teisiti. Päevad lähevad helevalgeks ja päike nii eredaks, et silmi kissitamata ei saa aknast väljagi vaadata. Samas suunab moekas värvipalett sisekujunduses meid sumeda šokolaadipruuni suunas – toonides heledast tumedani. Interjööris taanduvad pastelsed toonid julgemate värvimängude ees ja seda nii vastandvärvides kui ka harmoonilistes palettides. Küpsed marjatoonid on jätkuvalt trendikad ja sellesse sügavate toonide valikusse lisandub nüüd juurde küps šokolaadipruun.

  • Milliseid muutusi on oodata materjalides, vormides ja sisekujunduse üldistes suundades?   
    Sellest on ülevaate kokku pannud Softrendi sisekujundaja Katariina Kalda, kelle head nõu ja konsultatsiooni saab Softrendi salongides kasutada. 

Materjalid –  kõik loodusest või loodust imiteeriv.

Moes on kõik materjalid, mille toores, poorne ja ebatäiuslik olemus lisab sügavust, isikupära ja ehedust, imiteerides samal ajal looduse rahustavat ja vaimu taastavat atmosfääri. Stressirohkel ajal (nagu covidi-aeg kindlasti on) soovitakse oma keskkonda tuua veidi värskust ja elujõudu, sellepärast on ehk kesksel kohal ka loodusest pärinevad müstilised materjalid nagu säravad kristallid ja marmorist valmistatud esemed, lisaks ka toore ja rustikaalse olemusega looduslikud materjalid. Sinna juurde kuuluvad muidugi ka eksootilised taimed. Toataimed on endiselt eluks vajalikud.

 

Skulptuurne ja kurvikas mööbel. Sõbralik ja kaisutava moega.

Kõik kurviline on hetkel trend! Igapäevaelu piirangute tõttu ihkame kodu, mis pakub  pehmust ja mugavust. Kaarjate joonte ja ebatraditsiooniliste vormide ning voolava vormi üks eesmärkidest on tekitada sünergia inimese ja ümbritseva ruumi vahel. Kodu peaks justkui kaisutama peale pikka päeva ning pakkuma maksimaalset lõõgastust.

Mööbli kattematerjaliks nahk ja struktuursed kangad.

Nahk teeb jõudsat tagasitulekut mööblikatte materjalide osas. Materjal, mis ajaga kogub vaid väärtust ja ei lähe tegelikult mitte kunagi moest. Naha konjakipruunid, šokolaadipruunid toonid sobivad hästi trenditoonidega. Nahka on hea kombineerida erinevate materjalidega, et lisada interjööri erinevat tekstuuri. See on tasakaalustav pehme materjal moodsa metalli, klaasi ja kivi kõrval. Trendikad tekstiilid on  naturaalse moega – kohati jämedakoelised ja rustikaalsed. Sinna hulka kuuluvad ka sellised naturaalsed ja struktuursed interjööris kasutatavad materjalid nagu jute, sisal, linane ja puuvill.

Multifunktsionaalsed toad

Ülemaailmsest covidi-pandeemiast tingitult on üha enam kodusid ka kontori funktsioonis. Aina tähtsamaks märksõnaks saab multifunktsionaalsus. Mööblidetailid, mis võimaldavad mitmekesist kasutamist, on selleks tänuväärsed abimehed. Näiteks erinevad sirmid, mis tuba kergelt jagada lubavad, lihtsasti liigutatavad lauad või kokku-lahti komplekteeritavad abilaudade komplektid, erinevad valguslahendused. Samuti suured vaasid, mida ühtpidi saab kasutada vaasina, teisipidi keerates hoopiski näiteks uhke küünlajalana. Ka multifunktsionaalsed ruumid võivad mõjuda tervikuna, kuid esteetika nimel ei ohverdata enam funktsionaalsust.

Õuemööbli suur osatähtsus

Endiselt on õuemööbel olulisel kohal, sest võimaldab pikendada eluruume toast väljapoole. Õues viibimine ja värske õhk on viimastel pandeemia-aastatel omandanud täiesti uue tähenduse ja mõõtme. Olgu tegemist pisikese rõdu, terrassi või suure aiaga – selle kujundamine ja sisustamine on täpselt sama tähtis kui siseruumide puhul. Mugav ning hubane istumisnurk värskes õhus mõjub nii kehale kui vaimule hästi ning vastupidav ning kvaliteetne aiamööbel on siinkohal oluliseks märksõnaks.

Aksessuaarid

Trendi-uudistest jooksevad läbi korduvalt mitmed märksõnad, millest 2022 aastal üle ega ümber ei saa – vintage esemed, eksootilistelt reisidelt kaasa toodud kunst ning tarbeesemed. Kunst ja tarbekunst.
Vintage’i ostmine on suurepärane võimalus muuta oma kodu keskkonnasõbralikumaks. Lisaks annab vintage- ja antiikmööbel teie kodu sisustusele juurde iseloomu ja isikupära. Kombineerides vintage ja /või antiikmööblit modernsete aksessuaaridega võib luua kordumatu ning ajatu interjööri.

Aastal 2022 on tähelepanu keskmes ka valgustid. Lambid ei ole lihtsalt ruumi valgustamiseks, need on ka meeleolu loomiseks, ruumis erinevate funktsioonide rõhutamsieks. Valgustus loob dialoogi inimese ja interjööri vahel.

Soovitame

 

Vaata kõiki artikleid