Sans – kodudiivani mugavus avalikus ruumis

Sans on kõige uuem diivan Softrendi avaliku ruumi mööbli valikus. Disainitud Argo Tamme poolt, kes on mitmete Softrendi kodutoodete autor, toob Sans avalikku ruumi kodudiivani mugavuse. Loe, millest lähtus Argo Sansi disainimisel.

1. Räägi, miks sai Sans loodud.

Sisend tuli klientidelt ja müüjatelt, et meil on vaja suure modulaarsusega diivanit. Lisaks pidi sel olema privaatsuse ja akustika eesmärgil seinad, mida saaks vastavalt vajadusele lisada või ära võtta.

2. Mis eristab Sansi teistest avaliku ruumi diivanitest?

See on kindlasti mugavam kui enamik avaliku ruumi diivaneid. Istmetes on siksakvedrude asemel kasutatud kerget ja tugevat Dymetrol riiet, mida kasutatakse ka näiteks lennukiistmetes.

Erinevad seljapadjad, moodulid ja lauad võimaldavad luua Sansist täpselt sellise mööbli, nagu tööks ja tegemisteks vaja: privaatsed nurgaksesed kõrgemate seintega, saarekesed avatud ruumi keskel ja palju muid lahendusi.

3. Sa oled rohkem teinud kodumööblit. Kuidas see mõjutas Sansi disaini?

Kodumööbli puhul on oluline eelkõige mugavus, kuna see on koht, kus puhatakse. Avaliku ruumi mööblit kasutatakse teistmoodi ja üldiselt need ei ole väga mugavad. Sansi puhul ma üritasin teha nende kahe kombinatsiooni – oma disaini poolest avalikku ruumi sobiv diivan, kus oleks mugav ka pikemalt istuda. Selleks on ka näiteks lahtised lisapadjad, mille abil saab istumissügavust reguleerida või end niisama mugavamalt tunda.

4. Millest tuleneb diivanile nimi Sans?

Nimi tuleneb tüpograafiast, kus sans tähendab seriifideta kirjatüüpi. See on moderne ja minimalistlik, ilma dekoratsioonideta. Nii proovisin ma ka luua Sans seeria diivaneid – võtta kõik üleliigne ära, et puhas vorm ja proportsioonid esile tuleks.

Loe Sansi kohta siit >

 

Vaata kõiki artikleid