Miurio looja Rita Assori diivani otsingud

Tekstiilikunstniku/disaineri Rita Assori disainikeel ja käekiri on justkui värske tuulepuhang disainimaastikul, mis nihutab mängleva kergusega piire kaotamata hetkekski head tunnetust või maitsemeelt. Ennekõike minimalismi ja konservatiivsust eelistav Eesti publik on sunnitud küll selles värvikarnevali keskel tunnistama, et värvides on siiski elu ja energia. Just sellepärast ongi Rita loodud vaibad imelised pilgupüüdjad igas interjööris.

Miurio vaibad on nüüd müügis ka Softrendi salongis. Sest vaip on kahtlemata oluline sisustusdetail, mille abil on hea võimalus ühendada kunstiline ja praktiline pool. Tuleb tunnistada, et kalli kunstiteose soetamine ei ole Eestis veel väga levinud, kuid vaipa vajab üldjuhul iga sisekujundus. Miks mitte siis siduda need kaks asja ja muuta oma kodu tõepoolest kordumatuks ja omanäoliseks. Vaip võib vabalt olla ruumi fookuspunkt ja lisada parajal määral mustrit ning värvi neutraalsete toonide vahele. Samas ka heaks lähtepunktiks kogu sisekujunduskontseptsiooni loomisel.

Uurisime Ritalt, mis on teda oma kodu kujundamisel inspireerinud ning, millised on olnud valikute tagamaad.

Uued tuuled pandeemia ajal

Tegelikult olime juba mõnda mänginud ideega, et olemasolevad diivanid peaks välja vahetama. Tõsi ta on, et kui lapsed juba suureks sirgunud, siis vajab ka kodu väiksemal või suuremal määral värskenduskuuri. Mõttele andis hoogu juurde koroonapandeemia. Nii nagu meil kõigil, oli sel ajal kodus olemist palju ja tekkis üha põletavam soov enda ümber luua rõõmu, sära ja soojust.

Alustasime pisiremondiga oma Kalamaja korteris, mille käigus vahetasime tapeedid, värvisime seinu, panustasin detailidele ja dekooridele. Kõige selle keskel sai üha olulisemaks uue diivani valik. Olemasolevad valged diivanid mõjusid uues kontekstis aina igavamad ja elutud.

Uute diivanite otsingul

Alustasime oma otsinguid ja tutvusime mitmete Eesti disainmööblit pakkuvate sisustussalongidega. Tekstiilidisainerina välistan oma kodus igavad asjad. Mulle meeldivad värviküllased mustrid ja põnevad, omanäolised tekstuursed kangad. Asi peab olema omanäoline ja oma pere moodi.

Meie pilk jäi pidama kiirelt ja kindlalt Softrendi diivanitel. Eelkõige lummas meid lai ning põnev kangavalik, kuid vähemoluline polnud ka diivanite klassikaline, ajatu disain ja mugavus. Olime enda jaoks selgeks teinud, et vajame elutuppa kahte diivanit, mis mahutaks mugavalt meie neljaliikmelise pere ja vajadusel ka külalised.

Softrendis

Kohe alguses oli Softrendi müügikonsultant väga julgustav ja toetav mõttekaaslane. Seda vaatamata meie julgele ja ebatraditsioonilisele lähenemisele.

Newmani diivanil istudes on tunda ja näha hea disaineri töö. Mugav ja pehme diivan, kus toetad selga sulgpatjadel, aga oma vormi poolest jätab siiski piisavalt mänguruumi kanga valikul ja sisekujunduse stiilile.

Veendumaks, et valitud kangas ikka meie koju kindlasti sobib, soovitati kangakataloog koju kaasa võtta. See oli väga õige mõte, sest saime nõnda värvi kõrvutada juba olemasolevate kardinate ja vaibaga. Kahe erineva tooni vahel otsustasime alles siis ja olime kindlad, et valik sai parim. Faktuurne kreeka mustrit meenutav sametkangas on mõnus käe all katsuda ja silmale põnev vaadata.

Oleme viimase kahe aasta jooksul saanud diivanite osas nii palju komplimente! Oleme oma julge valikuga paljudele eeskujuks ja see teeb ainult rõõmu. Oleme oma ostuga väga rahul!

Vaata kõiki artikleid