Kuidas valida tugitooli?

Täiusliku tugitooli valimine võib olla paras väljakutse. Tugitool peab täiendama ülejäänud elutoa interjööri, samas ei tohi kompromisse teha selle mugavuses. See peab moodustama terviku diivaniga, ent tihti otsitakse tugitooli, mis oleks natukene erilisem. Jah, see on praktiline mööbliese, juhul kui vajad elutuppa juurde istekohti, kuid stiilne tugitool aitab ruumi särama panna ja sellele isikupära lisada.

Disain

See võib kõlada iseenesest mõistetavana, kuid arvestades, kui suur valik tugitoole on, siis tuleb leida esmalt õige stiil. Kas sa otsid midagi, mis moodustaks diivaniga tervikliku komplekti? Või soovid just, et tugitool oleks ülejäänud interjööri täiendav, ent erilise disainiga mööbliese sinu kodus? Kui sa oled selle läbi mõelnud, siis see aitab sul paljud variandid elimineerida ja teeb otsustamise lihtsamaks.

Kaasaegse ja minimalistliku interjööri puhul tasub mängida tugitooli kujuga. Softrendi uus tugitool Intro on kauni skulptuurse kujuga, mis mõjub silmapaistvalt ka neutraalset tooni kangastega.

Osta siit >

Funktsionaalsus

Tugitooli praktilised omadused määravad ära, kas oled oma ostuga rahul ka siis, kui esmane vaimustus üle läheb. Kas eelistad kõrge või madala seljatoega tugitooli? Kas valitud tugitool on ergonoomilise disainiga ja toetab piisavalt selga ka pikemal istumisel? Kas eelistad tugitooli, mida on ruumis lihtne ümber tõsta ehk on kerge? Kas eelistad mitmekülgset tugitooli, mida saad ilusa ilma korral ka rõdule või terrassile tõsta?

Skandinaavialikku elutuba täiendab kenasti boheemlaslik punutud rotangist HKliving EGG tugitool, eriti kui sellele lisada mõned diivanipadjad või pleed pehmema mulje saamiseks. Tool on kerge ning sobib suvisel ajal ka rõdul istumiseks.

Osta siit >

Suurus

Nagu ka diivani puhul, kehtib ka tugitooli valimise puhul reegel, et selle suurus peab olema ruumiga proportsioonis. See tähendab, et suuremas ruumis võib olla sügavam ja laiem tugitool, väiksemas ruumis jääb aga ilusam kompaktsem ja kergema joonega tugitool. Väiksema ruumi puhul tasub eelistada ka pöördjalal tugitooli, kuna see näiliselt täidab ruumi vähem. Soovitavalt märgi tugitooli piirjooned teibiga maha, et saaksid hinnata, kas tugitooli ümber jääb piisavalt ruumi liikumiseks.

Newmani diivani juurde sobiv Newman tugitool on mõnusalt suur ja hea valik hästi avaratesse elutubadesse.

Osta siit >

Materjalid

Ruumis põnevama mulje saamiseks vali tugitool, mis eristub diivani materjalist ja värvist. Erinevate värvide ja tekstuuride kombineerimine aitab luua huvitavama interjööri. Kõigi Softrendi tugitoolide puhul on sul võimalik leida endale õige kattematerjal meie suurest kangavalikust.

Vastupidavatest materjalidest nagu puit ja nahk valmistatud tugitoolid on kauakestvad ja kvaliteetsed. Encoded brändi Balil käsitööna valmistatud tugitoolid on tehtud naturaalsetest materjalidest, mis muutuvad aastatega kasutuse käigus ainult kaunimaks.

Osta siit >

Encoded tugitool

 

Vaata kõiki artikleid