Kuidas valida diivanit?

Igaühele oma diivan

„Sissejuhatuseks soovitame külastajatel erinevatel diivanitel istuda, veendumaks, milline neist on kõige sobivaim“, kommenteerib Softrendi turundusjuht Kerttu Raie diivani valimise põhitõde.

Kõige otstarbekam on valida interjööri, pereliikmete elustiiliga ning laste ja lemmikloomadega arvestav istumine. Kas soovite nurgadiivanit või praegu eriti poppi lamamaisosaga diivanit või hoopis diivanvoodit ja tugitooli? Softrend pakub kõiki võimalusi.

«Lamamisosaga diivan on küll populaarne, kuid seda võib võrrelda sisseehitatud köögimööbliga, mida ei saa ümber tõsta. Kes tahab seda aeg-ajalt teha, neile on ehk kohasem diivanite, tugitoolide ja tumbade kombinatsioon,» pakub salongide juhataja. Diivanit valides peaks lähtuma istujate vajadustest ja harjumustest – kas tavatsetakse rohkem pikutada või korralikult istuda. Samuti on tähtsad nii diivani seljatoe kõrgus kui ka istumissügavus, sest igal inimesel on erinev tunnetus.

Sisu ja jalad ehk detailid loevad

«Rahva lemmikud on vedruplokiga diivanid, mille vedrude peal on kas poroloon või mäluvaht (memory foam)  – kusjuures viimasel on eriti mugav istuda. Lahtiste patjade täidiseks võib olla  nii poroloon kui ka  suled. Poroloondiivan on kõvem ja kandiline, konkreetsema vormiga, teda ei saa kuidagi ümmarguseks muljuda. Sulepadjad on mõnusad ja nendel on küll tore lamada, kuid neid peab vahetevahel kõvasti kloppima, muidu nad kaotavad vormi,» selgitab Kerttu Raie

Tähelepanuta ei saa jätta ka diivanijalgu. Softrendi valikus on nii erinevat liiki ja viimistlusega puidust ja värvitud või kroomitud metallist jalad. Kuna tänapäeval tegutsevad paljudes kodudes robottolmuimejad ja nende puhul on oluline, et masin pääseks diivani alla, siis sellest tulenevalt tahetakse viimasel ajal rohkem jalgadel diivaneid. Samas ei ole Softrendi valikust kuhugi kadunud ka vastu «maad» mudeleid.

Ilme sõltub kangavalikust

«Meie valikus on lisaks modernsetele diivanitele ka klassikalisemaid variante, kuid diivani ilme sõltub paljuski kangavalikust. Seepärast on salongis mõned (lille)mustrilised näidised, andmaks ettekujutust kirju kangaga mööbli võlust.» 

Diivanit tellides tasub investeerida kvaliteetsesse kattematerjali, mis näeb ka aastate pärast kena välja. Sageli eelistavad laste ja lemmikloomadega pered vahetatavate katetega mudeleid, et siis vajadusel katteid kodus pesta või pesumaja/keemisse puhastusse viia. Softrendil on tohutult lai valik erineva koostisega ja erinevas hinnaklassis katteriideid ja populaarseimad nende seas on hästihooldatavad kangad.

«Meie valikus on mitmeid mustust hülgava tehnoloogiaga töödeldud kangaid. Lisaks on neil hea kulumiskindlus, neid võib aurupesuriga puhastada ja neisse ei pääse ükski batsill pesitsema, mistõttu nad sobivad ka allergikutele,» mainib Kerttu Raie.

«Õige diivani leidmine võtab aega, sest meie laia mudelite, mõõtude ning katte- ja sisumaterjalide valikusse tuleb enne otsustamist põhjalikult süveneda. Oleme valmis iga mööblieset detailideni tutvustama. Tere tulemast!» kutsub külastama Softrendi turundusjuht Kerttu Raie.

Vaata kõiki artikleid