Kuidas sisustada kaasaegset kontorit?

Muutunud töövormid vajavad võimalust eraldumiseks ja süvenemiseks, koostööks ja uute ideede arendamiseks ning lõõgastumiseks ja vabamaks suhtluseks. Kuidas luua selliseid töökohti, et inimesed tahaks tööle tulla ja ei raatsiks ära minna?

Väike võib olla suur!

Kui pikka aega on kontorites inimese kohta peetud sobilikuks arvestada 15-20 m² kontoripinda, siis nüüd peetakse enamasti piisavaks umbes 10 m². Uued töövormid tähendavad, et pabereid, aga seega ka kappe, riiuleid ja sahtleid on vähem. Uuringute kohaselt on umbes kolmandik töötajaid mobiilsed, see tähendab, et suur osa tööst tehakse ära hoopis kodukontoris, kliendi juures ja mõnikord hoopis lennukis või hotellis. See omakorda on viinud asjaoluni, et sugugi kõik klassikalised töölauad või koosolekuruumid pole tihti isegi pool ajast kasutuses. Kui aga vähenenud ruutmeetritega kontor nutikalt sisustada, võib see hoopis avaram tunduda. Kontori uuendamine võib olla üpris kallis ettevõtmine, kuid hiljem on võimalik säästa ruumikuludelt ja võita inimeste produktiivsuselt.

Kodune kontor

Töökoha mõnus atmosfäär aitab end tööga seotumalt tunda ja paneb inimesi tahtma tööd teha. Klassikalises mõttes kindla töökoha asemel on paljude jaoks olulised hoopis kiire kommunikatsioon ja mugavad tehnilised lahendused. Kontoris viibides on oluline, et ruum oleks tegevuspõhine. Enamasti tähendab see, et moodne kontor on avatud, aga siin on siiski eri suuruses koosolekuruume, mõni mugav pehme mööbliga ala, mis kutsub iseenesest kogunema, mõned vaiksed paigad süvenemiseks või telefoniga rääkimiseks ning töölauad, mis võivad olla tänapäeval tihti roteeruvalt vabaks kasutuseks just neile, kel seda hetkel vaja. Üsna sarnaselt koduga võiksid tööl olla eraldi saarekesed koos olemiseks, eraldumiseks, puhkamiseks ja söömiseks. Soojem materjali- ja värvivalik rõhutab kontori kodusust veelgi.

Ümberpaiknev mööbel

Kuna töötegemise koht ei ole piiritletud tööpäeva jooksul vaid laua taga istumisega, on suurte kontoritoolide asemele tulnud jõuliselt tumbad, tugitoolid ja muud mugavad istumise paigad. Eelpool viidatud ruutmeetrite vähenemine tõstab selgelt igasuguse kergelt ringi paigutatava mööbli tähtsust. Nii on kontorilaudade kõrvale või asemele tulnud just diivanite-tugitoolide juurde sobivad väikesed ja kerged abilauad arvutiga töötamiseks. Sahtlite ja riiulite asemel võib sellise mobiilse mööbli sees või küljes olla mõni käepärane panipaik või tasku.

Akustikatooted

Kogu avatuse ja mugavuse juures on kontoris siiski ülioluline, et süvenenult ja sihipäraselt tööd saaks teha. Mürataseme reguleerimiseks tulevad appi akustikatooted. Siinkohal ei räägi me mitte ainult seina- ja põrandakatetest. Sirmid ja vaheseinad, kõrgete seljatugedega diivanid ja tugitoolid või lausa akustikakabiinid on kontorites järjest levinumad. Mobiilised helineelavad vaheseinad võivad väiksemas kontoris ruumijaotusega imet teha ja pakkuda suurepärast võimalust vaikusesse eraldumiseks või pop-up koosolekuruumi tekitamiseks.

Vaata kõiki artikleid