Kuidas ära tunda kvaliteetset diivanit?

Mõni diivan kestab 10 või 20 aastat, teine hakkab väsimise märke näitama juba peale mõnda aastat. Millest selline erinevus ja kuidas diivanit valides leida see õige?
Jagame Softrendi disaineri Argo Tamme nõuandeid, kuidas ära tunda kvaliteetset diivanit.

  1. Kaal

Üldiselt on kvaliteetsel diivanil teatud mass. Näiteks diivani istmepatjades kasutatava porolooni vastupidavus on otseses sõltuvuses kaalust – raskus näitab porolooni tihedust ja mida tihedam, seda pikem on selle eluiga.

Teise osa massist annab karkass, mis on justkui diivani selgroog. Vineerist, täispuidust ja HDF-ist detailid moodustavad diivani jäiga tuumiku ja kui seal on materjali pealt kokku hoitud, siis mõne aja möödudes hakkab see järgi andma. Softrend näiteks annab oma diivanite täispuidust karkassile 20 aastase garantii.

  1. Detailid

Kvaliteetsel diivanil on sirged õmblused, ühtegi niidijuppi ei ole narmendamas, jalgade all on korralikult kinnitatud vildid. Detailide kvaliteeti saab hinnata ka sümmeetrilisuse järgi. Näiteks diivanipadi peaks olema mõlemalt poolt ühesugune, kanga all ei ole tühjasid kohti või vastupidi, muhke.

  1. Mugavus

Hea diivan leiab palju kasutust, mis tähendab, et istumise all olev poroloon ja vedrud saavad pidevat koormust. Kui juba uuel diivanil on tunda istudes vedrusid, siis on mõne kuu pärast olukord tõenäoliselt hullem. Mis põhjustab selle, et vedrusid on tunda? Ilmselt on porolooni pealt kokku hoitud ja pandud liiga õhuke kiht. Samuti ei tohiks diivan põrgata istumisel, vaid suutma keharaskust hajutada.

Näiteks diivan Adamson on disainitud seestpoolt välja – esmalt proovis disainer aru saada, mis teeks sellel diivanil istumise võimalikult mugavaks ja sellest tulenes väline vorm.

  1. Välimus ja disain

Kui diivan näeb hea välja – selle proportsioonid on õiged, vorm ilus ja disain unikaalne, siis ilmselt on asjatundja sellega vaeva näinud. Läbimõeldud disain näitab, et disainer on testinud erinevaid lahendusi ja teinud prototüüpe, et arendada välja just selline lahendus, mis on kaasaegne, kuid ajas kestev.

  1. Hind

See võtab kokku kõik eelnevad punktid ehk kui materjalid on head ja seda on piisavalt, teostus on oskuslikult tehtud, välimus on hea ja istuda mugav, siis see kajastub ka hinnas. Kvaliteetne diivan ei ole odav, kuid see on mugavam ja säilitab oma hea välimuse kauem, mistõttu investeering tasub end ära.

 

Tutvu Argo Tamme poolt disainitud populaarsemate diivanitega:

  1. Mac

Mac on suur, soe ja pehme. “Pehme” – see tähendab väga pehme, sest Macil on sulesisu, mis sind õrnalt kallistab. “Suur” – see tähendab tõeliselt suur. Siia mahud koos kõigi oma armsatega nii istuma, pikutama kui mängima.

Osta siit >

Adamson

Adamson on disainitud seestpoolt välja – esmalt proovis disainer Argo Tamm aru saada, mis teeb diivanil istumise võimalikult mugavaks ja sellest tulenes väline vorm.

Osta siit >

Abbott

Oma elegantse vormiga sobitub Abbott igasse interjööri. Ta vajab vähe hoolt, sest nii istme- kui seljapadjad on kinnised.  Abbott kannab sinu seisukohavõtu auga välja, milline see ka poleks.

Osta siit >

 

Vaata kõiki artikleid