Hetketrendide ülevaade

Kodu kasvab koos sinuga. Suured mööbliesemed nagu diivan, täispuidust söögilaud või voodi on suured investeeringud, mis kestavad sinu kodus aastaid. Arusaadav, et vahepeal tekib soov natuke oma kodu värskendada selle aja jooksul ja uusi detaile sisse tuua. Kui oled otsimas sisustusinspiratsiooni, siis oled sattunud õigesse kohta! Softrendi sisekujundaja Katariina Kalda on kokku pannud hetketrendide ülevaate, kust leiad olulisemad trendisuunad sisekujunduses.

#1 Punutised

See trend on inspireeritud Jaapani kujunduskunstist ja esteetikast. Suhkruroopunutis on taaskasutatav ja ümbertöödeldav ökoloogiline materjal, tänu millele on see keskkonnasõbralik. Naturaalne materjal sobib kokku erinevate interjööridega. See on asendamatu osa scandi-boho stiilist, kuid sobib suurepäraselt kontrasti andma ka üleni modernsesse elamisse. Ka juba üksikuid punutisega tooteid kasutades saad oma koju tuua juurde tekstuuri ja hubasust.

#2 Mustad metallraamid

Mustad raamid on trendikad nii mööbli detailides kui ka ruumikujunduses üldiselt – akna ja ukseraamid, vaheseinad. Mustade raamide kasutamine loob interjööris hea kontrasti, eriti kui seda kasutada heledate toonide taustal. See ajatu ja elegantne graafiline detail sobib erinevate stiilidega ja seda võib näha nii japanismis, minimalismis, modernses, skandinaavia ja industriaalses stiilis. See loob õhulise, kerge ja pretensioonitu, ent efektse ruumikujunduse, mida on kerge kombineerida muu sisustusega.

#3 Maalähedased toonid

Värvitoonidest on trendikad maalähedased, naturaalsust rõhutavad toonid – metsaroheline, erinevad tonaalsuses pruunid ja beežid värvid, terrakota ja muud sarnased toonid. Need värvid mõjuvad interjööris elegantselt ja värskelt, luues rahuliku õhkkonna ja pakkudes justkui varjupaika välismaailma intensiivsuse eest. Need toonid mõjuvad tasakaalukalt ja turvaliselt, rõhutades loodusega kokkukuuluvust. Kõik maalähedased toonid sobivad hästi puidu, puntiste ja kuldsete detailidega. Kontrastiks võib maalähedaste toonide juurde sobitada tumesinist.

Vaata kõiki artikleid