Armusin Eesti disaini, mis on kaasaegne, loov ja trende järgiv

Mida hindad Eesti disainis enim?

Olen soomlanna, kuid ülikooliõpingud möödusid mul Eestis. Tallinnas ülikoolis käies armusin Eesti disaini. Kohapeal elades märkasin peagi, kui leidlikke lahendusi avalikus ruumis pakutakse. Arhitektuur on kaasaegne, loov ja trende järgiv. Uued hooned lõhuvad piire ja loovad uusi siluette.

Sama võib öelda ka sisekujunduse kohta. Hakkasin Eesti kultuuri ja disaini uuel viisil hindama ning neist on saanud minu identiteedi oluline osa. Hea näide sellest on mu korter. Ostsin oma esimese stuudiokorteri veel õpingute ajal. Sel ajal Soomes stuudiokortereid ei pakutud ja praegugi on neid veel väga vähe. Neli aastat hiljem ehitati Helsingisse esimesed stuudiokodud ja mul oli kohe selge, et pean just sellise korteri valima.

Mis on Sinu elutoa kese, mille ümber kujundust hakkasid planeerima?

Elutoa fookuspunkt on kindlasti diivan, mis peab olema efektne pilgupüüdja, kuid ühtlasi ka mugav ja praktiline. Mõnus koht, kuhu pärast tööpäeva puhkama istuda. Mina valisin selgejoonelise, kuid isikupärase toote. Lähtun samadest põhimõtetest kõikide sisutuslahenduste valikul.

Kuidas jõudsid valiku tegemise käigus just Don diivanini?

Mul on endal selge ettekujutus sellest, mida soovin – diivanil peab olema iseloomu!

Me valisime suuremõõtmelise nurgadiivani, kuna soovisime, et kogu pere diivanile mõnusalt puhkama mahuks. Doni eelis on ka kombineeritavus. Erinevatest moodulitest saab igaüks endale meelepärase ja ruumi sobiva diivani komplekteerida.

Sul on kinnisvaras tegutseva eksperdina lai kogemus eluruumide ja nende sisustamisega. Millist nõu annad teistele – kuidas valida diivanit ning miks valida Softrendist?

Tasub tutvuda ettevõtte taustaga ja uurida kasutuskogemusi. Ma ise otsisin näidisfotosid ka sotsiaalmeedia kontodelt. Pärast eeltööd võiks käia müügisalongis diivanite istumismugavust proovimas ja materjale võrdlemas. Just nii ma uut diivanit valides toimisingi.

Softrendi Eestis toodetud diivanid jätsid kohe esmapilgul kvaliteetse ja kompaktse mulje. Kattekangad ei muutu topiliseks ja padjad hoiavad hästi vormi. On rõõmustav näha, et ettevõte suudab diivanimudelite ja kangavaliku osas trende järgida. Samuti on Softrendi kangavalik väga lai ning müüginõustajad aitavad vajadusel valiku teha. See kõik on eri tootjate võrdlemisel kindlasti otsustava tähendusega.

Mis Sulle Don diivani juures enim meeldib?

Diivani suurus. Eriti õnnestunud omaduseks pean hästi valitud istumissügavust. Kasutuskogemuse põhjal võin kinnitada, et istmepadjad on kasutamise käigus väga hästi vastu pidanud. Uskumatu! On oluline, et diivan aja jooksul lõssi ei vajuks.

Mulle meeldib kombineerida Don diivanit Kita tugitooliga – erinevad tekstuurid loovad vaheldusrikka ja trendika üldilme.

Jälgi Anni tegemisi Instagramis siin >

 

Vaata kõiki artikleid