5 põhimõtet, mis sisustamisel meeles pidada

Diivan valitakse tavaliselt kaalutlusel, et see oleks piisavalt ajatu ja sobiks interjööri trendidest hoolimata. Kuid vahel on siiski soov elamist värskendada ning selle jaoks on erinevad aksessuaarid suurepärane valik!

Softrendi sisekujundusõhtul tegi sisekujundaja Katariina Kalda praktiliste näidete abil kiirkursuse, kuidas erinevate aksessuaaridega ühte diivanit eriilmeliseks muuta.

Siin on 5 põhitõde, mida õppisime:

1)   Et aksentvärv interjööris mõjule pääseks, on seda vaja korrata mitmes detailis. Näiteks vähemalt ühel suuremal (suur vaas, vaip, diivanipadjad vms) ja kahel väiksemal (aksessuaarid riiulil, vaas, küünlad vms) detailil.

2)   Vaip on äärmiselt oluline sisustusdetail. Selle valikut ei tasu jätta sisustusprotsessi lõppu, vaid kaaluda eri variante kohe alguses. Võib-olla annab just vaiba värv kogu kontseptsioonile olulise lisanüansi.

3)  Pigem osta vähem, aga kvaliteetsemat sisustust. Ühiskond hakkab üha enam jõudma sellele järeldusele, et peaksime kriitilise pilguga üle vaatama oma tarbimisharjumused. Ei tasu koju tassida asju lihtsalt selleks, et nad riiulit täidaks või trenditeadlikkust rõhutaks. Pigem tasub võtta aega, koguda raha ning teha teadlikud valikud – midagi sellist, mis ei kaota ajas väärtust ja tekitab alati hea emotsiooni. 

4)  Trend on pigem inspireeriv ja silmaringi laiendav, kui „ainus ja õige“ antud ajahetkel. Iga inimene peaks lähtuma eelkõige oma sisetundest ning maitsemeelest. Trendid tulevad ja lähevad ja moes on alati paralleelselt palju erinevaid stiile.

5)  Ära unusta, et kodu on pidevas arenguprotsessis, just nagu sa ise. Eelistused muutuvad läbi aja ja see on täiesti normaalne. Kõike ei pea korraga tegema. Varu raha ning kannatlikkust ka aksessuaaride soetamiseks, sest see mõjutab suuresti, milline meeleolu toas valitseb.

Vaata kõiki artikleid