4 tsooni, mida iga avatud planeeringuga kontor vajab

Avatud planeeringuga kontorid on kahtlemata populaarsed. See soodustab töötajatevahelist koostööd, suhtlust ja innovatsiooni, samuti praktilise poole pealt aitab ruumi säästa. Sellest hoolimata tunneb 95% inimestest, kes töötavad avatud kontoris, et neil on raskusi seal keskendumisega, mis omakorda vähendab efektiivsust. Ja kõige sagedasem segaja kontoris – jutustavad kolleegid. Selline olukord on andnud tõuke tegevuspõhiste ehk fookuspõhiste kontorite kujundamiseks.

Fookuspõhine kontor tähendab, et seal on erinevad tsoonid, kus sa saad keskenduda erinevat tüüpi ülesannete täitmisele.

Tööta privaatselt

Kabinetid on asendatud avatud planeeringuga ja sellega on rohkem rõhku pandud koostööle kui üksinda töötamisele. On tavapärane näha ridamisi või kobarates laudasid või isegi pikki ühislaudu, kus kõik töötavad. Kuid mõnikord on tööülesannete efektiivseks täitmiseks vaja rohkem privaatsust, kontorisaginast eemale pääseda ja täielikult oma tööle keskenduda.

Õnneks see ei tähenda, et on vaja taas kabinette ehitama või vaheseinu püstitama hakata. Õige, heade akustiliste omadustega mööbli abi saab avatud kontorisse kujundada helisummutavad tööjaamad, mis aitavad töötajatel segamatult keskenduda.

August Nook on loodud just avatud planeeringuga kontoris keskendumist vajava töö tegemiseks. Sellel on vildiga kaetud polsterdatud seinad, mis aitavad heli summutada. Kolm seinapaneeli loovad privaatsema ruumi ilma liigse eralduseta. Pehme iste on piisavalt mugav, et seal veeta terve päev, ning laud piisavalt suur oluliste asjade hoiustamiseks.

Kohtu privaatselt

Tööviisid võivad olla aastate jooksul muutunud, kuid vajadus privaatsete kohtumiste jaoks on jäänud samaks kui mitte kasvanud. Arvestades igapäevast saginat, mis avatud planeeringuga kontoris kunagi ei vaibu, on vaja kohta, kus segamatult kohtumisi pidada. Kiired koosolekud, kus igapäevased tööülesanded üle vaadata või kus otsustada projekti järgmisi samme, ei vaja suurt, ametlikku koosolekuruumi. Küll aga vajavad nad otstarbekat ruumi, kus sind ei segata poole lause pealt.

August Workbay on disainitud väikeste koosolekute pidamise jaoks. See pakub mugavat keskkonda privaatseteks vestlusteks. Workbay laud on piisavalt suur, et mahutada koosolekuks vajalikud esemed. Eriti kumeraga katusega Workbayl on head akustilised omadused, ms tähendab vähem kaja ja rohkem helisummutamist.

Loovnurk

Palju inimesi ühes ruumis ei tähenda veel, et innovaatilised ideed igal sammul tärkavad. Innovatsioon vajab eelkõige õiget mõtteviisi ja meelestatust, aga ka väikest toetust õige töökeskkonna näol. Kas sa tunned end inspireeritult istudes konverentsiruumi pika laua taga ebamugavatel kontoritoolidel? Ju vist mitte. Et mõte tööle hakkaks, pead end liigutama. Et midagi uut välja mõelda, arendada, katsetada ja läbi mängida, vajame paindlikku ja dünaamilist ruumi, kus mööbel ei piira vaid võimestab meie tegevusi.

Hubert tumbad koos Rolf lauaga moodustavad täiusliku loovnurga. Hubert hakkab silma oma kõrge istme ja heade ergonoomiliste omaduste poolest. See aitab hoida selja sirge ja mõtte terava.

Puhkenurk

Pauside tegemine on produktiivse, keskendunud töö puhul väga oluline. Iga kontoriruum vajab puhkenurka või ooteala, kus võtta hetk töökaaslastega lobisemiseks või ajalehtede sirvimiseks, enne kui puhanud meelega tagasi töölainele hüpata. See ei tähenda, et sul on vaja puhkenurga jaoks eraldi ruumi. Akustiliste sirmide või diivanite külge kinnitavate paneelide abil saad luua piisavalt eraldatud puhkeala.

Sans on kontoridiivan, millel on väga palju kohandamisvõimalusi. Võimalik on kombineerida erinevad mooduleid, et luua täpselt õige kuju ja suurusega diivan; istumiskohtade vahele on võimalik planeerida väikesed lauad; kõrgete paneelide lisamisega saad luua eraldatud ala; lisaks saad valida laia kattematerjalide kollektsiooni seast sobiva kanga.

Avatud planeeringuga kontoreid on lihtne kohandada ja õige planeeringuga toetab see nii koostööd kui ka keskendunud töötamist. Kui tahad rohkem fookuspõhise kontori kohta teada saada, siis liitu meie uudiskirjaga või , et külastada Softrendi kontorit.

Vaata kõiki artikleid